Brillantring af 18 kt. hvidguld prydet med større og to mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.20 ct. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: SI. Stemplet med engelske import gold Hallmarks. 1900-tallets sidste halvdel. vægt ca. 2,8 g. Front 0,44 x 1,1 cm. Ringstr. 53/17. Aldersrelateret brugsspor på hvidguld.
Varen afsluttes:
03-10-2023 16:53:00