Varenummer: 6370540
Vurdering: DKK 10.000

Brillantring af platin med let svungen og gennembrudt ringskinne front prydet med 4 hvide- og 6 cognacfarvede brillantslebne diamanter, i alt 1.07 ct. Samlet carat er stemplet i ringskinnen. Farve: Wesselton (H) og Cognac. Klarhed: VS-SI.
vægt ca. 8,3 g. Front B. 0,87 cm. Ringstr. 55/17,5. fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes:  07-10-2023 18:32:53