Brilliant ring af 14 kt hvidguld 0.30 ct

Varenummer: 6220006
Vurdering: DKK 4.400

Vintage brilliant ring af 14 kt hvidguld prydet med diamant, der er brilliant slebet på ca 0.30 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS, stemplet mester samt 585, ringstørrelse 52 /16,5 mm, vægt 3,2 gram. Fremstår med lette brugsspor.
Auktionen afsluttes:  29-06-2022 19:05:00