Broche af 14 kt guld med ametyst

Varenummer: 6329130
Vurdering: DKK 1.400

Broche af 14 kt guld prydet med en facetslebet ametyst. L. 65 mm. B.12 mm. Vægt 5,2 gram. Stemplet 585. Fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes:  10-02-2023 18:26:46