Broche af 14 kt guld med ametyst

Varenummer: 6329130

Næste bud: DKK 1.100
Vurdering: DKK 1.400

Broche af 14 kt guld prydet med en facetslebet ametyst. L. 65 mm. B.12 mm. Vægt 5,2 gram. Stemplet 585. Fremstår med brugsspor.

Auktionen afsluttes:  05-02-2023 19:39:10
Showroom:   DK, Aalborg, Nibevej