Brouer Møbelfabrik. Bogreol, palisander

Varenummer: 6253893
Hammerslagspris: DKK 800
Vurdering: DKK 2.400
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Brouer Møbelfabrik. Bogreol af fineret palisander, front med justerbare hylder samt topplade af fineret mahogni, senere monterede uoriginale runde tilspidsede ben af massivt træ. 1960'erne. H. 135 L. 100 D. 30 cm. Fremstår med brugsslitage, topplade med kraftige skjolder og pletter.

Auktionen afsluttes:  04-10-2022 20:44:00
Showroom:   Aarhus, DK

2132766 04-10-2022 17:38:19 DKK 800