Italiensk rosetring af 18 kt. hvidguld prydet i center med én cabochonsleben dybblå safir på ca. 2.68 ct. omkranset og flankeret af 29 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.29 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VS-SI. Stemplet med italienske Gold Hallmarks. Ringstr.: 53/ 16,75. Vægt: ca. 4,2 gr. Front: Ø 11 mm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varen afsluttes:
20-06-2023 10:54:00