Camé vedhæng med kæde af 14 kt guld (2)

Varenummer: 6293695
Vurdering: DKK 4.200

Halssmykke af 14 kt guld, bestående af: Hugo Grün Camé vedhæng af 14 kt guld (kan ligeledes benyttes som broche) H. 42,9 mm , B. 32,8 mm, hertil kæde med indskudslås og sikkerheds haspe af 14 kt guld L. 68 cm, begge dele stemplet mester samt 585, samlet vægt 20,2 gram. Fremstår med almindelig brugsspor (2)
Auktionen afsluttes:  22-11-2022 18:17:00
Showroom:   DK, Aalborg, Nibevej