Carl Andreas Jensen. 'Kastelsgraven med den gamle strandpromenade'

Varenummer: 6297761

Næste bud: DKK 750
Vurdering: DKK 1.500

Carl Andreas Jensen (1844-1918). 'Kastelsgraven med den gamle strandpromenade' af . Olie på lærred. Usign. Dat. August 1869. 45 x 61,5 cm (62 x 77 cm). Fremstår med krakelering og restaurering.

Auktionen afsluttes:  08-12-2022 19:28:14
Showroom:   DK, Roskilde, Store Hedevej