Carl Bille. Kystparti med sejlkibe og figurer. Olie på træ

Varenummer: 5142999
Vurdering: DKK 8.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Kystparti med sejlskibe og figurer af Carl Bille (1815-1898), olie på træ, sign. og dateret C. Bille 1855. 22 x 29 cm. (29 x 39 cm.) Fremstår med aldersrelaterede krakeleringer.

Auktionen afsluttes:  18-11-2018 19:20:00
Showroom:  DK, Aalborg, Nibevej