Carl Bloch, kopi efter. 'Ved Niels Kaas Dødsleje'

Varenummer: 6248362

Næste bud: DKK 300
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Carl Bloch (1834-1890), kopi efter. 'Ved Niels Kaas Dødsleje'. Olie på lærred. Sign.: 'Eli Andersen'. 106 x 100 cm. Fremstår med afskalninger og krakeleringer.

Nærværende maleri er en kopi efter Carl Blochs maleri fra 1880, idag udstillet på Frederiksborgmuseet i Hillerød.

Auktionen afsluttes:  01-10-2022 15:22:40
Showroom:   Herlev, DK