Carl Carlsen. Smilende ung kvinde siddende i landskab

Varenummer: 6287835
Vurdering: DKK 4.000

Carl Carlsen (1855-1917). Smilende ung kvinde siddende i landskab. Olie på lærred. Sign. monogram C. C. 1892. 45 x 28 cm. (58 x 41). Fremstår med krakeleringer.
Auktionen afsluttes:  31-01-2023 12:50:28