Carl Fiebig, mandsportræt, olie på lærred 1800 tallet

Varenummer: 6294927
Hammerslagspris: DKK 1.300
Vurdering: DKK 2.000

Carl Fiebig (1812-1874). Portræt af Otto Johannes Carlsen 1821-1898, olie på lærred, signeret og dateret 1845. H.31 x 26,5 cm (46 x 40 cm). Samtidig Bobinet indramning. Aldersrelateret stand, mindre småskader, svag revne ved ene overarm.
Auktionen afsluttes:  26-11-2022 15:15:00
Showroom:   DK, Næstved, Gl. Holstedvej