Carl Fischer, tegning, rygbillede, 1948

Varenummer: 5643224

Næste bud: EUR 50
DKK 372
Vurdering: EUR 500
DKK 3.725
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Carl Fischer (1887-1962), tegning, kvinderyg, akvarel på papir, 1948. Siddende kvindefigur set bagfra i interiør på brun baggrund, signeret og dateret nederst til venstre, 52 x 38 cm (77 x 61 cm).

Auktionen afsluttes:  07-07-2020 19:23:00
Showroom:  DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr

3334 06-07-2020 20:43:31 EUR 45
481691 05-07-2020 11:59:00 EUR 40