Kategori  Vurdering

Carl Frederik Emanuel Larsen tilskrevet. Marine med sejlskibe udfor klippeø. Olie på lærred.

Varenummer: 5083154
Hammerslagspris: DKK 1.000
Vurdering: DKK 2.000
Carl Frederik Emanuel Larsen (1823-1859) tilskrevet. Marine med sejlskibe udfor klippeø. Olie på lærred. Usign. 32 x 47 cm. (51x66). Fremstår dupleret, retoucheret.

Auktionen afsluttes:  03-09-2018 20:20:00

1607386 03-09-2018 09:46:41 DKK 1000