Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Maleri og skulpturer
Ældre billedkunst
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Carl Frederik Sørensen En lodsbåd anduver en jagt, olie på lærred
:
6132625
Hammerslagspris
:
5.000
Vurdering
:
14.000
Carl Frederik Sørensen (1818-1879). En lodsbåd anduver en jagt, olie på lærred, sign. C.F. Sørensen 1846. 40 x 61 cm (54 x 75 cm). Fremstår med fine, aldersrelaterede krakeleringer, bortretoucheret sejlskib i billedfeltets venstre side og misfarvet fernis.
15-02-2022 19:20:00
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
633233
15-02-2022
19:13:49
5000
Til toppen