Carl Jacobsen, kompositioner, olie på lærred og plade (3)

Varenummer: 5336104
Hammerslagspris: DKK 400
Vurdering: DKK 1.000

Carl Jacobsen 1900 tallet. Tre kompositioner. Meget lille billede med mand i vinterlandskab, olie på plade, usigneret, 5 x 6 cm (11,5 x 13 cm), mindre med personer i regnvejr, olie på plade, signeret h.16 x 9 cm (29,5 x 20,5 cm samt større med to nonner betegnet 'Forårsdag Kapelvej', olie på lærred, signeret. H.58 x 38 cm (76 x 57 cm)

Auktionen afsluttes:  26-05-2019 17:36:36
Showroom:  DK, Næstved, Gl. Holstedvej