Carl Locher, fiskerne går i land i Skagen

Varenummer: 5337901
Hammerslagspris: DKK 11.000
Vurdering: DKK 20.000

Carl Locher (1851-1915), fiskerne går i land i Skagen, olie på lærred, uden sign. 88x130 cm. (103x146 cm). Fremstår med små afskalninger nederst langs kant. Proveniens Hørsholms auktionshus Auktion 277 lot. 81 15 juni 2017.

Auktionen afsluttes:  23-06-2019 20:20:00
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej