Carl Wennemoes. Klitparti. 'Gl. Skagen 1928', 43 x 67 cm

Varenummer: 6098452
Hammerslagspris: DKK 2.000
Vurdering: DKK 3.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6108965
Carl Wennemoes, (1890-1965 ). Klitparti. 'Gl. Skagen, 1928', Olie på lærred. Signeret C. Wennemoes, Gl. Skagen 1928, 43 x 67 cm, (57x79). Bemærk: Tekst rettet.

Auktionen afsluttes:  27-10-2021 13:30:00
Showroom:  Esbjerg

2054851 21-10-2021 14:18:45 DKK 2000