Carl O. J. Lund. Parti med Kongeporten i Dyrehaven

Varenummer: 6168938

Næste bud: DKK 1.000
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Carl O. J. Lund (1857-1936). Parti med Kongeporten i Dyrehaven. Olie på lærred. Sign. og dateret: C.L. (19)05. 62 x 40,5 (85 x 63,5) cm. Fremstår med let gulnet fernis og overfladekrakeleringer; enkelte afskalninger langs kant.

Auktionen afsluttes:  28-05-2022 14:07:29
Showroom:   Herlev, DK