Varenummer: 6168938
Vurdering: DKK 2.000

Carl O. J. Lund (1857-1936). Parti med Kongeporten i Dyrehaven. Olie på lærred. Sign. og dateret: C.L. (19)05. 62 x 40,5 (85 x 63,5) cm. Fremstår med let gulnet fernis og overfladekrakeleringer; enkelte afskalninger langs kant.
Auktionen afsluttes:  30-06-2022 18:21:06