Carl Søderberg, motiv med fiskere

Varenummer: 6003222
Hammerslagspris: DKK 800
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Carl Søderberg (pseudonym for Niels Walseth 1914 - 2001), motiv med fiskere, olie på lærred, sign. Carl Søderberg, 67x97 cm. (88x118 cm). Fremstår med krakeleringer, bule og folder i lærred.

Auktionen afsluttes:  24-04-2021 14:51:17
Showroom:  Odense