Carl V. Meyer. Komposition.

Varenummer: 6298115

Næste bud: DKK 5.000
Vurdering: DKK 10.000

Carl V. Meyer (1870-1938). "Fra et gammelt Aalborg værksted 1911". Olie på lærred, signeret og dateret Carl V. Meyer. 64 x 65 (81 x 84)cm. Fremstår med enkelte små hvide pletter på lærred.

DKK 5.000
Auktionen afsluttes:  04-12-2022 19:11:35
Showroom:   DK, Aalborg, Nibevej