Carsten Henrichsen 1824-1897 (2)

Varenummer: 2029580
Hammerslagspris: DKK 1.050
Vurdering: DKK 2.000

Carsten Henrichsen. Par landskabspartier. Olie på lærred. Begge sign. C.H. og daterede hhv. 1895. 23 x 33 cm (34 x 44). Ét fremstår dubleret og med afskalninger. (2)
Auktionen afsluttes:  10-11-2010 14:56:00