Carsten Henrichsen. Maleri

Varenummer: 2844942
Hammerslagspris: DKK 925
Vurdering: DKK 2.200
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og  20% i salær.

Carsten Henrichsen 1824-1897. Udstrakt landskab, betitlet på bagside 'Landskab ved solnedgang'. Sign. monogram CH. Olie på lærred. 35,5 x 37,5 cm. (30 x 40 cm.).

Auktionen afsluttes:  16-01-2013 15:44:09
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej