Vurdering:
30.000
Herrearmbåndsur fra Cartier, model Santos Galbée, ref.nr.: 2319, i urkasse og med tilhørende lænke af 18 kt. guld og stål, sølvfarvet guillocheret skive med forgyldte romertal, datoangivelse ved 3" position, heptagonal optrækskrone prydet med facetteret safir, safirglas, automatisk urværk. Ø. 29 mm. Indvendig L. ca. 18,5 cm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
27-07-2022 19:54:15