Cartier 'Santos Galbée'. Automatisk herreur i 18 kt. guld og stål med sølvfarvet skive, ca. 2000

Varenummer: 6212546

Næste bud: DKK 22.000
Vurdering: DKK 30.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Herrearmbåndsur fra Cartier, model Santos Galbée, ref.nr.: 2319, i urkasse og med tilhørende lænke af 18 kt. guld og stål, sølvfarvet guillocheret skive med forgyldte romertal, datoangivelse ved 3" position, heptagonal optrækskrone prydet med facetteret safir, safirglas, automatisk urværk. Ø. 29 mm. Indvendig L. ca. 18,5 cm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Auktionen afsluttes:  04-07-2022 18:56:53
Showroom:   Vejle, DK