Kategori  Vurdering

Chanel. Skuldertaske, model Double Flap Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 5405573

Varenummer: 5344388
Hammerslagspris: DKK 16.000
Vurdering: DKK 20.000
Chanel. Vintage suldertaske, model Double Flap. Beigefarvet quiltet lammeskind. Produktionskode 1235287 (1989-1991). H: 16 cm. B: 25,5 cm. D: 7 cm. Indvendig for af beigefarvet skind, to rum med dobbelt flap hhv. tryk- og CC lukning. Udvendig på bagsiden åbent rum. CC lås og kæde af gyldent hardware og læder. Tasken kan bruges med dobbelt rem til skuldertaske eller håndtaske og med enkelt rem som cross-body taske. Boks og dustbag medfølger. Fremstår med få brugsspor i relation til alder, lette mærker på skind samt mærker fra strop på inderflap, minimalt slitage på kanter.

Auktionen afsluttes:  24-07-2019 21:05:00
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej