Charles Eames. Kontorstol, Aluminium Group, mørkebrun læder
Charles Eames. Kontorstol fra Aluminium Group Executive Chair med armlæn af aluminium, drejelig stamme med højdejustering, fempasfod i aluminium med hjul.
Sæde og ryg med betræk af mørkebrun læder.
Formgivet 1958. Fremstillet hos Herman Miller. Fremstår med brugsspor. Armlæn med ridser.
Varen afsluttes:
01-06-2023 16:09:57