Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Møbler
Stole
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Charles Eames. Sæt på seks skalstole, model DSS, hvid polypropylen. (6)
:
6246238
Hammerslagspris
:
Vurdering
:
Charles Eames 1907-1978. Sæt på seks stabelstole med originale skaller af hvid polypropylen. Fremstillet hos Vitra med mærke herfra, eftermonteret på stabelstel af forkromet stål. Formgivet 1948. Fremstillet hos Vitra, model DSS. H. 79,5/44 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker, anløbet stel. (6)
21-08-2022 14:12:00
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
2161539
19-08-2022
11:36:01
1600
Til toppen