Charles & Ray Eames. Armstol, 'Aluminium Group EA 116

Varenummer: 6206883

Næste bud: DKK 4.600
Vurdering: DKK 5.800
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Charles & Ray Eames. Armstol 'Aluminium Group EA 116' med drejbart stel af aluminium, sæde og ryg af brun hopsak. H. 96 cm. SH. ca. 45 cm. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med ridser, mærker på stel samt brugsspor.

Auktionen afsluttes:  07-10-2022 18:00:49
Showroom:   Herlev, DK