Charles & Ray Eames. Armstol, 'Aluminium Group EA 116

Varenummer: 6206883
Auktionen er ikke begyndt
Næste bud: DKK 4.600
Vurdering: DKK 5.800

Charles & Ray Eames. Armstol 'Aluminium Group EA 116' med drejbart stel af aluminium, sæde og ryg af brun hopsak. H. 96 cm. SH. ca. 45 cm. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med ridser, mærker på stel samt brugsspor.
Auktionen afsluttes:  11-12-2022 12:55:26