Charles & Ray Eames. Armstol, 'Aluminium Group EA 116

Varenummer: 6206884
Hammerslagspris: DKK 4.600
Vurdering: DKK 6.000

Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6303557
Charles & Ray Eames. Armstol 'Aluminium Group EA 116' med drejbart stel af aluminium, sæde og ryg af brun hopsak. H. 96 cm. SH. ca. 45 cm. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med ridser, mærker på stel samt brugsspor.
Auktionen afsluttes:  14-11-2022 20:31:02

1834516 14-11-2022 20:29:02 DKK 4600