Charlotte Guéniau ”Rice træ” - til fordel for Ungdommens Røde Kors

Varenummer: 5504548
Auktionen er afsluttet
Hammerslagspris: DKK 1.600
Vurdering: DKK 10.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og  22,5% i salær.

Beskrivelse: 
Charlotte Guéniau ”Rice træ”
Charlotte Guéniau direktør og stifter af Rice lever af at sprede glæde og farve til hverdagen, her har hun pyntet et juletræ til december hygge med veninder og familie. Byd på Charlottes farverige træ med Te, chokolade, stearin lys og pink happiness!

Rice
11 stk. Giftbags with Gold Print in Assorted Designs Neon Coral, Mint, Pink á 15 kr.
1 stk. Pink Disco Ball - 25 cm. á 259 kr.
2 stk. Melamine Cup in Assorted '50 Shades of Pink' Colors - Medium x6 pcs. á 179 kr.
3 stk. Melamine Curved Cup in Assorted 50 Shades of Pink – Smal x6 pcs á 119 kr.
1 stk. Melamine Cup with Marrakesh Print - Red and Pink - Two Tone – Tall á 69 kr.
2 stk. Square Raffia Basket with Painted Letters - G, H, I, J, K and L – Small x2 á 199 kr.
8 stk. Christmas Ornament in Bronze - 6 Assorted Designs á 30 kr.
2 stk. Glass Snowflake Christmas Ornament in 2 Assorted Colors - Gold and Soft Pink á 59 kr.
1 stk. Snowflake Christmas Ornament in 2 Assorted Colors - Red and Soft Pink á 49 kr.
1 stk. Flower Pot in Mythical Giraffe Shape - Glitter Legs - Soft Pink – Small á 179 kr.
10 stk. Scented Candles in 3 Assorted Colors and Scents - Gift Box – Small á 30 kr.
2 stk LED String Lights - 50 Mini Balls – Outdoor á 299 kr.
7 stk. Sheep Christmas Ornament - 2 Assorted Colors - Orange and Red á 49 kr.
1 stk. Blanket in Neon Pink Checked Baby Alpaca á 1.499 kr.
6 stk. Colorful Tassel Charm/Keyring á 49 kr.
7 stk. Melamine Vintage Tablespoon in 6 Assorted Colors - Pink and Orange – Single á 29 kr.
2 stk. Mouth-blown Glass Flamingo Ornament in Pink Glitter á 109 kr.
2 stk. Cake Topper in Flamingo Shape – Glitter á 109 kr.
1 stk. Cotton Quilt with Rose Print - Pink - Gold Piping á 699 kr.
4 stk. Candle in Peacock Shape - 2 Assorted Colors - Pink and Jade - 8h. Burn Time á 69 kr.
1 stk. Metal Xmas Tree Topper in Assorted 'Simply Yes' Colors á 149 kr.
5 stk. Crochet Christmas Tree Decoration in Assorted Colors Soft Pink and Ice Blue á 89 kr.
1 stk. Raffia Basket with Tree Embroidery – Natural á 189 kr.
5 stk. Pure Dark Chocolate 70% á 30 kr.
2 stk. Garland á 79 kr.
5 stk. Pure Java Milk Chocolate á 30 kr.
1 stk. Disco kugle L á 259 kr.
1 stk. Floor Mat Shine á 199 kr.
3 stk. Sequin Christmas tree á 199 kr.
5 stk. Breakfast Tea Bag with Heart Shaped Tag x5 pcs á 59 kr.
5 stk. Chamomile Herbal Tea Bag with Leopard Shaped Tag x5 pcs á 59 kr.
1 stk. Toy Basket with Horse Carousel Scene – Large á 599 kr.

Skagerak
1 stk. Juletræsfod á 2095 kr.

Total værdi: 12.420 DKK

Denne auktion er del af en større velgørenhedsauktion til fordel for Ungdommens Røde Kors, se alle auktionerne her eller læs mere om URK og projektet her . Alle indtægter går direkte og ubeskåret til Ungdommens Røde Kors. Lauritz.com donerer således alle involverede salærer og gebyrer fra denne auktion til det gode formål.

BEMÆRK: Juletræspynten skal afhentes hos Lauritz.com Herlev efter endt auktion (kan kun hentes på hverdage iml. kl. 11 - 16). Alternativt kan pynten sendes mod betaling. Juletræet medfølger ikke, da det er pynten på træet, man byder på! Juletræsfoden er brugt til fotografering og kan derfor have brugsspor.

Om Ungdommens Røde Kors’ juletræsauktion
Ungdommens Røde Kors har inviteret 12 kendte danskere eller repræsentanter fra kendte brands til at pynte juletræer efter deres egne kreative ideer. Træerne har de pyntet med produkter fra egne brands eller fra deres nøje udvalgte samarbejdspartnere. Ved at byde på et eller flere af de 11 fantastiske træer får du ikke blot et hav af skønne designs og oplevelser, men du hjælper ligeledes udsatte børn og unge i en juletid, der kan være svær, når det ikke er muligt at holde jul i et varmt og trygt hjem. Det indsamlede beløb fra auktionen går nemlig ubeskåret til at give børn og unge, der må fejre jul på kvindekrisecentre, døgninstitutioner, hospitaler eller lignende, nogle dejlige og hyggelige juleoplevelser. Læs mere om Ungdommens Røde Kors her

Auktionen afsluttes:  03-12-2019 14:30:00
Showroom:  DK, Herlev, Dynamovej


Transportpriser
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du betaler for din vare

Budhistorik

Vis    bud
Kundenr.DatoTid (CET)Bud 
1935282 03-12-2019 12:39:36 DKK 1600
1747118 03-12-2019 12:32:32 DKK 1500
785926 03-12-2019 08:05:36 DKK 1400
1302382 02-12-2019 21:43:43 DKK 1300
1313262 28-11-2019 20:57:56 DKK 1200
1926970 27-11-2019 16:39:36 DKK 1100
1935282 27-11-2019 16:28:15 DKK 1000
1313262 27-11-2019 00:35:28 DKK 950
1926970 25-11-2019 14:40:03 DKK 900
1899649 24-11-2019 20:19:47 DKK 850
1933494 22-11-2019 21:05:49 DKK 800
1301262 21-11-2019 15:52:22 DKK 750
289148 19-11-2019 22:35:29 DKK 700
1751822 19-11-2019 21:27:49 DKK 650
289148 19-11-2019 14:21:56 DKK 600
1751822 19-11-2019 14:08:01 DKK 550
168188 19-11-2019 11:05:37 DKK 500
1751822 19-11-2019 14:07:51 DKK 450
168188 19-11-2019 11:05:37 DKK 400
1751822 19-11-2019 14:07:37 DKK 350
168188 19-11-2019 11:05:37 DKK 300