Chatol af mahogni, 20 årh.

Varenummer: 6247590
Hammerslagspris: DKK 800
Vurdering: DKK 1.500

Chatol af mahogni, tre fløjet overdel med glasdøre bag hvilke hylder, underdel med skrå skriveklap bag hvilke sekretær indretning og skuffer forneden, nøgle medfølger (flere bøjede). 20 årh. H. 207 B. 135 D. 65 cm. Aldersrelateret brugsspor og smådefekter/mangler, løse nøglehuller, 1 håndtåg mangler.
Auktionen afsluttes:  07-08-2022 19:37:00

2009941 04-08-2022 11:24:05 DKK 800