China. Brillianthjertering af 14 kt. guld og hvidguld, i alt ca. 0.79 ct

Varenummer: 6212581

Næste bud: DKK 4.000
Vurdering: DKK 6.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

China. Brillianthjertering af 14 kt. guld og hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.79 ct. Farve: Champagne - Top Crystal. Klarhed: SI-P1. Stemplet China med JS i logo samt 585.
Vægt ca. 3,9 g. Front B. 1,29 cm. Ringstr. 52/16,5. Brugsspor på guld.

Auktionen afsluttes:  02-07-2022 19:24:44
Showroom:   Vejle, DK