Chopard. Happy Diamond brillantring af 18 kt. gulguld

Varenummer: 6211551
Auktionen er ikke begyndt
Næste bud: DKK 13.500
Vurdering: DKK 17.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Chopard. 'Happy Diamond' brillantring af 18 kt. gulguld prydet med bevægelig brillantsleben diamant ca. 0.05 ct. bag safirglas med sleben Chopard logo, omkranset af 9 større og mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.14 ct. I alt ca. 0.19 ct. Farve: Top Wesselton (F). Klarhed: VVS. Stemplet: Chopard, 750, 82/2278, 9137367.
Vægt ca. 13,1 g. Front Ø 1,12 cm. Ringstr. 51/16,25. Brugsspor på guld.

Auktionen afsluttes:  09-07-2022 20:25:59
Showroom:   Vejle, DK