Vurdering:
17.000
Chopard. 'Happy Diamond' brillantring af 18 kt. gulguld prydet med bevægelig brillantsleben diamant ca. 0.05 ct. bag safirglas med sleben Chopard logo, omkranset af 9 større og mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.14 ct. I alt ca. 0.19 ct. Farve: Top Wesselton (F). Klarhed: VVS. Stemplet: Chopard, 750, 82/2278, 9137367. Vægt ca. 13,1 g. Front Ø 1,12 cm. Ringstr. 51/16,25. Brugsspor på guld.
01-08-2022 19:54:00