Chopard 'Mille Miglia Chronograph'. Herreur i 18 kt. guld med hvid skive, 1990'erne

Varenummer: 6214884

Næste bud: DKK 35.000
Vurdering: DKK 48.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Herrearmbåndsur fra Chopard, model Mille Miglia Chronograph, ref.nr.: 2250, i urkasse af 18 kt. guld, hvid skive med arabertal, datoangivelse ved 4" position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, safirglas, monteret med original læderrem med forgyldt spænde, quartz urværk. Ø. 39 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Auktionen afsluttes:  02-07-2022 20:06:44
Showroom:   Vejle, DK