Chr. VIII sekretær af mahogni, 1800 tallet

Varenummer: 6323583

Næste bud: DKK 350
Vurdering: DKK 1.200

Chr. VIII sekretær af finéret mahogni, front med skuffer og skriveklap bag hvilken skuffer og rum. Todelt. Nøgler medfølger. Midten af 1800 tallet. H.156, 105 x 53 cm. Aldersrelateret stand med brugsspor, tørrerevner, finérafslag, indvendig med manglende udskæring, defekt nøglehulsbeslag.

Auktionen afsluttes:  07-02-2023 19:20:00
Showroom:   DK, Roskilde, Store Hedevej