Christer Blomquist for IKEA Chaiselong model Kröken

Varenummer: 6329482

Næste bud: DKK 1.500
Vurdering: DKK 3.000

Christer Blomquist. Chaiselong betrukket med lyst knapsyet kanvas, stel af forkromet metal. Formgivet i 1968. Fremstillet hos IKEA, model Kröken. H. 90 L. 160 B. 65 cm. Fremstår med brugsspor betræk med pletter og knap mangler.

Auktionen afsluttes:  01-02-2023 20:04:22
Showroom:   DK, Nivå, Stejlepladsvej