Kategori  Vurdering

Christian Eckardt, marinemotiv med Fregatten Jylland, olie på lærred

Varenummer: 5406829
Hammerslagspris: DKK 750
Vurdering: DKK 1.800
Christian Eckardt (1832-1914). Marinemotiv med Fregatten Jylland, olie på lærred, signeret, på bagsiden påskrevet årstallet 1913. H.37 x 28,5 cm (48 x 40 cm)

Auktionen afsluttes:  18-08-2019 20:31:00
Showroom:  DK, Næstved, Gl. Holstedvej