Varenummer: 6288615
Vurdering: DKK 10.000

Christian Eckardt (1832-1914). Sejlskibet på oprørt hav, uvejr. Olie på lærred. Sign. monogram C. E. 1868. 57 x 79 cm. (75 x 97). Fremstår med krakeleringer, mindre afskalninger, retoucheringer.
Auktionen afsluttes:  27-03-2023 20:35:02