Vurdering:
10.000
Christian Eckardt (1832-1914). Sejlskibet på oprørt hav, uvejr. Olie på lærred. Sign. monogram C. E. 1868. 57 x 79 cm. (75 x 97). Fremstår med krakeleringer, mindre afskalninger, retoucheringer.
27-03-2023 20:35:02