Kategori  Vurdering

Christian Eckhardt. Kystparti med skibsværft. Olie på lærred

Varenummer: 5325856
Hammerslagspris: DKK 2.000
Vurdering: DKK 8.000
Christian Eckardt (1832-1914). Kystparti skibsværft sejlskibe og damper Olie på lærred. Signeret C. E 66. Mål: 28 x 42 cm, (36x50). Fremstår i damborg ramme Fremstår med aldersspor, herunder krakelering.

Auktionen afsluttes:  08-06-2019 20:03:00
Showroom:  DK, Aalborg, Nibevej

5222 08-06-2019 17:06:21 DKK 2000