Christian Holm, tilskrevet. Bjerglandskab med bjørne, olie på lærred Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 5548657

Varenummer: 5534272
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Christian Holm (1803-1846). Tilskrevet. Bjerglandskab med bjørne ved et bytte. Usign. Olie på lærred. 40x44 cm(47x50,5 cm). Fremstår doubleret, samt med krakeleringer og afskalninger. Delvist løs i ramme.

Auktionen afsluttes:  18-12-2019 16:16:00
Showroom:  DK, Kolding, Nordkajen

28148 13-12-2019 19:09:20 DKK 300