Christian Hvidt for Søborg Møbler. To skabe af mahogni

Varenummer: 6316160
Auktionen er ikke begyndt
Næste bud: DKK 1.400
Vurdering: DKK 2.000

Christian Hvidt for Søborg Møbler. To skabe af mahogni med tappede samlinger, hver med to låger bag hvilke arkivskuffer og hylder. Greb af messing. Fremstillet hos Søborg Møbler, mærkat herfra. Én nøgle medfølger. H. 95,5, D. 49, B. 90 cm. Fremstår med brugsspor, ridser/mærker, en arkivskuffe mangler.
Auktionen afsluttes:  12-02-2023 20:06:36