Christian Hvidt for Søborg Møbler. To skabe af mahogni

Varenummer: 6316160
Hammerslagspris: DKK 1.500
Vurdering: DKK 2.000

Christian Hvidt for Søborg Møbler. To skabe af mahogni med tappede samlinger, hver med to låger bag hvilke arkivskuffer og hylder. Greb af messing. Fremstillet hos Søborg Møbler, mærkat herfra. Én nøgle medfølger. H. 95,5, D. 49, B. 90 cm. Fremstår med brugsspor, ridser/mærker, en arkivskuffe mangler.
Auktionen afsluttes:  12-02-2023 20:06:36

1921852 12-02-2023 20:03:42 DKK 1500
2180441 12-02-2023 14:23:55 DKK 1400