Christine Swane. Parklandskab. (cd)

Varenummer: 6210816
Hammerslagspris: DKK 6.400
Vurdering: DKK 4.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6217359
Christine Swane (1876-1960). Parklandskab. Olie på lærred. Maleriet er eftersigneret af sønnen Lars Swane i 1974 med monogram CSw (på bagsiden har han selv noteret dette og signeret). 60 x 78 cm. (81 x 99). Fremstår med lille hul i lærredet.

Auktionen afsluttes:  29-05-2022 20:12:48
Showroom:   Vejle, DK