Cirkulært spisebord af palisander m/ udtræk, 1960'erne (1+3)
Vurdering:
5.000
Spisebord af palisander med finéret plade med udtræk, bordkant og tilspidsede ben af massivt palisander. H. 72 cm. Ø 125 cm. Hertil tre tillægsplader, ene med sarg á B. 60 cm. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder bl.a. topplade med enkelte ridser og mærker. (1+3)
04-06-2023 18:03:00