Colt Navy 1861, cal. 36 med skede i sort læder

Varenummer: 5180504
Hammerslagspris: DKK 12.000
Vurdering: DKK 15.000

Colt Navy 1861. Nummerens med nr. 14803. Tromlen har rester af gravering med søslag. Pibelængde: 19 cm. Totallængde: 33 cm. Sort læderskede Længde: ca. 38 cm., stemplet inden i. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor samt patina. Kan frit erhverves.
Auktionen afsluttes:  06-12-2018 20:01:00