Kategori  Vurdering

Constantin Hansen. Dompap, akvarel

Varenummer: 5297313
Hammerslagspris: DKK 650
Vurdering: DKK 3.000
Constantin Hansen (1804-1880). Dompap, bly og akvarel på papir, usign., betegnet på bagsiden 'Ida Winthers Dompap tegnet af Constantin Hansen'. Bladmål ca. 18 x 26,5 cm. Løst monteret i passepartout, uden ramme. Fremstår med pletter.

Auktionen afsluttes:  27-05-2019 20:30:00