Varenummer: 6257515
Vurdering: DKK 3.000

Dahl-Jensen. Georg Dahl-Jensen. Kuglefomet bordlampe & skål, begge af glaseret stentøj i changerende grønne farvetoner, stemplet DJ 14 m.m., lampe H. inkl mont. 20 cm & H. 9, Ø 22 cm. Enkelte brugsspor. (2)
Auktionen afsluttes:  26-10-2022 19:10:02