Dainty Puf af Charlotte Høncke, fra Warm Nordic - Til fordel for Dansk Design Støtter

Varenummer: 5356804
Hammerslagspris: DKK 1.200
Vurdering: DKK 1.800

Dainty Puf Designet af Charlotte Høncke, fra Warm Nordic. Raffineret tofarvet puf med bløde former og et rent formsprog. En kombination af de bæredygtige Kvadrat tekstiler Merit og Re-wool. Dia 55 x H 39 cm. Soft violet/fresh peach.

Vejl. pris: DKK. 2.299

Til fordel for Dansk Design Støtter:
Dansk Design Støtter er et samarbejde mellem BO BEDRE, Bolig Magasinet, Costume Living, Nordic Living og Lauritz.com. Hele beløbet fra auktionen går til Dansk Design Støtter, som hvert år uddeler rejselegater til talentfulde designere. Alle indtægter går direkte og ubeskåret til projektet og Lauritz.com donerer således alle involverede salærer og gebyrer fra denne auktion til det gode formål.
Læs mere om auktionen her

Se alle varerne her her.
Auktionen afsluttes:  27-06-2019 12:15:00