Damearmbåndure bl.a. Timex m.m., 1900-tallet (2)
Vurdering:
< 1.000
Dameure el. dress watch, double & & rustfrit stål, urkasser Ø 24 mm & 25 x 10 mm & lænker L. ca. 15-18 cm, bl.a. quartz Timex (nyt batteri må påregnes) & Cito manuelt optræk, 20. Årh. Brugsspor. Et af urene gik ikke på vurderingstidspunktet, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten og kender ikke servicehistorikken på urene. (2)
12-02-2023 14:09:28