Damiani. Italiensk brillant-solitairering af 18 kt. hvidguld

Varenummer: 6288390

Næste bud: DKK 3.800
Vurdering: DKK 6.000

Damiani. Italiensk brillant-solitairering af 18 kt. hvidguld prydet med brillantsleben diamant på 0.18 ct. Caraten er stemplet i ringskinnen. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: VS. Stemplet Damiani med italienske gold Hallmarks.
Vægt ca. 3,8 g. Front B. 0,52 cm. Ringstr. 55/17,5. Brugsspor på hvidguld.

DKK 3.800
Auktionen afsluttes:  06-12-2022 18:47:49