Damien HIRST (f. 1965) BK

Varenummer: 1818760
Hammerslagspris: EUR 11.500
DKK 85.675
Vurdering: EUR 17.000
DKK 126.650
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og  20% i salær.

Damien HIRST (f. 1965) , 'Doxylamine', akvatinteradering, nr. 66/75, 2007, signeret. tryk på Hahnemühle-Velin hos Paragon Press, London. Grafikken i stort format er signeret i hånden og nummereret på bagsiden af kunstneren, eksemplar 66 ud af 75. Mål blad H. 81,5cm, B. 93,5cm. Billedet er indrammet bag glas, hvorfor eventuelle spejlinger eller forvanskninger af motivet er en del af afbildningerne og ikke af selve værket.

Proveniens: Galerie M2 / Essingen

JH Transport kan fragte denne vare til JH’s lager i Ishøj for dkr 300,- + moms eller til enhver anden adresse i Danmark til dansk indenrigstakst.

Auktionen afsluttes:  22-03-2010 19:30:00
Showroom:  DE, Düsseldorf, Völklinger Straße